Burnos chirurgija

Paslaugas teikia šie gydytojai:
Burnos chirurgijos procedūros:

Dantų šalinimas.

Šalinti dantis gali tekti dėl labai gilaus jų pažeidimo (karieso), dantų lūžių, šaknų skilimų, kaulo tirpimo (rezorbcijos), dantų susigrūdimo (t.y. ortodontinio gydymo tikslu). Dantų šalinimai atliekami vietinėje nejautroje. Šios nejautros pakanka, kad visiškai neskaudėtų. Krūminiai ir prieškrūminiai dantys, kurie turi kelias šaknis, paprastai yra šalinami juos padalinant, tokiu būdu naudojama mažesnė jėga dantų šalinimui - mažiau traumuojamas aplinkinis kaulas ir dantenos. Tai ypač svarbu, jeigu planuojama implantacija pašalinto danties srityje.
Po nesudėtingo dantų šalinimo paprastai patinimo nebūna, pacientai jaučiasi neblogai, yra darbingi.
Protinių dantų šalinimas.

Ar reikėtų šalinti protinius dantis, sprendžiama konsultacijos metu. Įvertinama, kiek šie dantys išdygę, kokios sąlygos yra šiuos dantis valyti.
Kai protiniai dantys yra pilnai išdygę, jų valymas ir priežiūra yra gera - protinių dantų šalinimas nėra reikalingas. Šalinti juos reikia, jeigu dantis yra nepilnai išdygęs, nes tokio danties valymas nėra pakankamai geras, ir kaupiantis apnašui po dantenomis, dengiančiomis dantį, būna dantenų uždegimas, dantis gali gesti pats, kartais genda dantis, esantis šalia protinio danties. Tokie protiniai dantys gali būti blogo burnos kvapo priežastimi. Šiuos protinius dantis šalinti rekomenduojama kuo anksčiau, nelaukiant komplikacijų. Neretai prireikia šalinti ir visai neišdygusius protinius dantis, nes jie dygdami spaudžia gretimus dantis, gali įtakoti dantų susigrūdimą ir sukelti tokias pat problemas kaip ir dalinai pradygę protiniai dantys. Kartais ties neišdygusiais protiniais dantimis formuojasi cistos ir tokius dantis taip pat reikia šalinti.
Dalinai pradygę ir nepradygę protiniai dantys yra šalinami operaciniu būdu vietinėje nejautroje. Procedūros metu yra atkeliama gleivinė ties protiniu dantimi, dantis padalinamas ir jį pašalinus gleivinė siuvama. Po sudėtingų dantų šalinimų neretai kiek patinsta žandas, skiriami antibiotikai. Siūlės išimamos po 7-10 dienų. Skausmas po šalinimo yra įvairus – nuo lengvo maudimo, kai apsieinama be nuskausminančių vaistų, iki intensyvaus – kai šiuos vaistus reikia vartoti. Rekomenduojama riboti stiprų fizinį krūvį – t.y. keletą parų po operacinio dantų šalinimo nesportuoti.
Kaulo atstatymas (augmentacija) kaulo blokeliais

Operacija atliekama vietinėje nejautroje ar sedacijoje. Galima kaulą atstatyti nuosavo kaulo blokeliu, kuris paimamas iš apatinio žandikaulio srities už krūminių dantų ar smakro srities, arba alogeninio (donorinio) kaulo blokeliais, paruoštais gamykloje. Blokeliai tvirtinami sraigtais. Kaulo blokelis prigyja per 6-8 mėnesius.
Ortodontinių atramų tvirtinimas

Kai kuriais atvejais atliekant ortodontinį gydymą yra reikalingas atramos taškas žandikaulyje ties dantimis. Tam naudojami ortodontiniai mikroimplantai ar plokštelės su kabliuku, kurios pritvirtinamos prie žandikaulio. Naudojant mikroimlantus ar minėtas plokšteles kartais galima atlikti dantų stūmimą ir neklijuojant breketų ant visų dantų.
Ortodontinis mikroimplantas yra nedidelis sraigtas, įsukamas žandikauliuose. Jis su kaulu nesuauga, laikosi tik mechaniškai. Pabaigus dantų gydymą, mikroimplantas lengvai išsukimas. Įsukimo ir išsukimo procedūros yra neskausmingos, trumpos.
Cistų, minkštųjų audinių darinių (auglių) šalinimas
Cistos žandikauliuose gali susidaryti dėl dantų infekcijos, kai kada ties nepradygusiais protiniais dantimis. Ilgą laiką cista gali nesukelti visai jokių simptomų. Cista didėdama tirpdo aplinkinį kaulą, taip silpnėja atrama dantims ties cista, juos gali tekti šalinti. Didėjant cistai, gali prasidėti uždegimas – atsiranda skausmas, patinsta veidas. Cistos yra operuojamos ir šalinamos, į cistą įeinančių dantų šaknys yra operuojamos ir plombuojamos, jeigu labai pažeistas kaulas apie dantis – dantis ties cista reikia šalinti.
Burnos gleivinėje pastebėjus darinius, reikalinga jų apžiūra, vertinimas. Darinius neretai rekomenduojama šalinti, pašalinus juos galima ištirti ir nustatyti tiklsią diagnozę.