Vaikų dantų gydymas

Paslaugas teikia šie gydytojai:
Pieninių dantų priežiūra ir gydymas yra tokia pati svarbi odontologijos sritis, kaip ir nuolatinių dantų. Gaila, tačiau dažnai tėvai mano, kad pieninių dantų gydyti nereikia, arba vaikus veda pas dantų gydytoją tuomet, kai atsiranda karieso pažeistų dantų. Todėl vaikų odontologai rekomenduoja apsilankyti pas gydytoją dantų patikrinimui nelaukiant skausmo. Jei pirmasis vizitas bus profilaktinis, vaikas jausis laisviau ir konsultacija bus paprastesnė, malonesnė. Mažylis susipažins su gydytoju, jo asistente, apžiūrės odontologijos kabinetą, odontologinę kėdę. Gydytojai vaikų odontologai yra įpratę dirbti su mažaisiais pacientais, todėl supranta, kad didelė jų darbo dalis yra padėti vaikui pasijusti patogiai ir leistis tinkamai apžiūrimam. Pirmojo vizito metu tėveliams paaiškinamos vaikų dantų priežiūros taisyklės, primenant, jog dantis vaikams reikia padėti valyti iki maždaug 7-8 metų amžiaus, o neretai ir ilgiau. Svarbu, kad dantų valymas vaikui taptų kasdieniu įpročiu.
Tinkama burnos higiena padeda išvengti karieso atsiradimo. Negydomas kariesas gali sukelti skausmą bei infekciją, o pastaroji gali pažeisti nuolatinių dantų užuomazgas. Priešlaikinis pieninių dantų netekimas gali turėti įtakos neteisingam sukandimui, gali trikdyti vaiko mitybą, nulemti elgesio pasikeitimus ir prastą estetinę išvaizdą, todėl pieninius dantis gydyti būtina.
Pasirodžius pirmiesiems nuolatiniams dantims svarbu ir toliau jais rūpintis bei kruopščiai valyti. Gydytojai vaikų odontologai rekomenduoja nuolatinius krūminius dantis padengti silantais. Tokiu būdu yra užkertamas kelias apnašų susikaupimui kramtomojo danties paviršiaus vagelėse. Be to, silantai išskiria fluorą, kuris padidina danties atsparumą rūgščių poveikiui ir skatina greitesnę danties mineralizacijos baigtį po išdygimo.