Profesionali burnos higiena ir profilaktika

Paslaugas teikia šie gydytojai:
Be profesionalios burnos higienos procedūros negalimas visavertis burnos sveikatos užtikrinimas. Graži šypsena, sveiki dantys, sveikos ir nekraujuojančios dantenos – visa tai įmanoma suprantant asmeninės ir profesionalios burnos higienos svarbą. Ši procedūra yra labai svarbi kaip profilaktikos priemonė, norint sumažinti tokių burnos ligų kaip periodonto ligos, dantų kariesas bei jį lydinčių komplikacijų paplitimą bei leidžia stabilizuoti būseną esant periodontitui.
Visavertė asmeninė burnos higiena yra galima tik tuomet, kai pacientas yra motyvuotas dalyvauti šiame procese ir, kai bendradarbiaujant su profesionalu, yra tiksliai parenkamos asmeninės burnos higienos priemonės, nustatomos sunkiausiai pasiekiamos valymui burnos vietos, parenkamos tinkamos priemonės, nes pagrindinė dantų ir dantenų ligų atsiradimo priežastis - dantų apnašos. Todėl pagrindinis valymo tikslas - neleisti susidaryti apnašoms. Jei dantis kruopščiai valome šepetuku ir pasta, tarpdančių siūlu ir t.t., tai nuo dantų pašaliname minkštas apnašas. Tačiau, jei jos yra nepašalinamos, laikui bėgant jos mineralizuojasi. Tokiu atveju yra didesnis dantenų uždegimo pavojus, juntamas blogas kvapas iš burnos. Jeigu minkštąjį apnašą galima pašalinti įprastinėmis priemonėmis, tai mineralizuotam apnašui šalinti yra būtina profesionalo pagalba. Laiku neatlikus šios procedūros stebimas ankstyvas dantenų pažeidimas – gingivitas, kurio negydant, liga plinta į gilesnius audinių sluoksnius laipsniškai pažeisdama ir danties atraminį aparatą. Vystosi sunkesnė ir labiau išplitusi dantų liga - periodontitas, dėl kurios tirpsta kaulas, supantis dantis, ko pasekoje galimas dantų paslankumas ir jų praradimas. Užsitęsusio periodontito gydymas ilgas ir sudėtingas.
Taigi profesionalios burnos higienos tikslas
: pašalinti minkštąsias ir kietąsias dantų apnašas, kartu stabilizuojant burnos sveikatos būklę. Apnašų šalinimui naudojamas ultragarsinis skaleris, specialūs rankiniai instrumentai, esant indikacijai atliekama nuskausminimo procedūra. Pigmentinių kavos ir rūkalų apnašoms šalinti gali būti naudojama speciali „airflow" sistema (tik tuomet, kai yra nestebimas dantenų uždegimas). Dantų paviršių poliravimui taip pat naudojamos mažai abrazyvų turinčios pastos. Nuvalius apnašas galima fluoro lako ar mineralizuojamųjų preparatų aplikacija pagal indikacijas.
Profesionalios burnos higienos atlikimo dažnumą lemia: paciento asmens higienos kokybė, mineralizuotų apnašų kaupimosi intensyvumas, seilių, geriamojo vandens ir mitybos ypatumai. Šios procedūros atlikimo dažnį rekomenduoja specialistas ir ji gali būti atliekama 1 - 4 kartus per metus.