Implantologija

Paslaugas teikia šie gydytojai:
Implantacija suteikia galimybę atstatyti prarastą pavienį dantį, kelis ar net visus dantis. Praradus vieną dantį ir įsriegiant danties implantą nereikia šlifuoti gretimų dantų, tai ypač svarbu kai gretimi dantys yra sveiki ar su nedideliais užpildais ir jiems dantų vainikėliai nereikalingi. Dantų implantai padeda išvengti išimamų protezų. Implantacijos pagalba galima atstatyti dantis bedančiuose žandikauliuose. Ant 4-6 implantų galima gaminti neišimamus dantų protezus, kai prarasti visi dantys. Atsižvelgiant į paciento situaciją, galima atlikti implantaciją iškart pašalinus dantį, kitais atvejais implantacija atidedama kol sugis dantenos – apie 1,5 mėnesio arba kol sugis kaulas – po 3-4 mėnesių. Idealu implantą sriegti neatidėliojant ilgam laikui, nes netekus danties kaulo atauga, kurioje buvo danties šaknys pradeda nykti, tirpti ir sąlygos implantacijai blogėja, dėl to neretai vėliau gali tekti atlikti kaulo atstatymo procedūras.
Implantacijos procedūra yra atliekama vietinėje nejautroje, yra neskausminga. Vidutiniškai trunka 0,5-1 valandos. Po šios operacijos skiriami antibiotikai, tinimo nebūna arba jis yra nedidelis.
Implanto ilgaamžiškumui svarbiausias veiksnys yra gera burnos higiena. Reikalingi reguliarūs apsilankymai implanto ir kitų dantų priežiūrai. Nepakankamai gerai valant dantis, taip pat ir protezus ant implantų sudaromos sąlygos dantenų uždegimui ir kaulo tirpimui. Esant nedideliems kaulo patirpimams ties implantu, pacientas gali ilgesnį laiką nejausti jokių simptomų, todėl reikia periodiškai lankytis, kad gydytojas galėtų įvertinti implanto ir protezo būklę, pastebėtų prasidedantį uždegimą.
Didesnės apimties operacijos gali prireikti jeigu kaulinė atauga, kurioje reikia sriegti implantą, yra plona, sužemėjusi. Tokiu atveju reikalingas kaulo atstatymai (augmentacijos). Šios operacijos yra kelių rūšių: sinuso (veido daubos) dugno gleivinės pakėlimas, kaulo atstatymas nuosavo ar donorinio kaulo blokeliais, kaulo granulėmis. Taikant kaulo atstatymo procedūras implantacija kartais atliekama tos pat operacijos metu arba sugijus kaului – po 4-6 mėnesių.
Sinuso dugno pakėlimo operacija

Atliekama vietinėje nejautroje. Operacija reikalinga viršutiniame žandikaulyje, kai įvertinus radiogramą kaulo aukštis yra per mažas implantacijai atlikti. Ši situacija gali būti net ir nesant kaulo tirpimo, t.y. anatomiškai kai kurie pacientai turi didesnę veido daubą, kuri siekia ir apima galinių dantų šaknis, arba kuomet kaulinė atauga yra sužemėjusi, patirpusi dėl periodonto ligos ar sunykusi dėl seniai prarastų ir neatstatytų dantų. Tokiu atveju kaulo aukštis padidinamas veido daubos sąskaita. Veido daubos veiklos operacija nesutrikdo. Po šios operacijos neretai patinsta, visada yra skiriami antibiotikai.