Dantų traumų gydymas

Paslaugas teikia šie gydytojai:
Dantų traumos- tai ūmios būklės, kurios nutinka pacientui to visai nesitikint. Tuomet labai svarbu žinoti kaip tinkamai elgtis. Žinojimas, ką reikia daryti, yra tiesus kelias į traumą patyrusio danties išlikimo ilgalaikę prognozę.
Išskiriami keli dantų traumų tipai, kurių gydymas atliekamas odontologinėje klinikoje, tai: danties kietųjų audinių ir apie dantį esančių – periodonto – audinių traumos.
Įvykus danties kietųjų audinių traumai, nuskilus danties vainikui, būtina, suradus nulūžusį fragmentą, įmesti į vandens pripildytą indelį.
Tačiau tik gydytojas galės nuspręsti ar šį fragmentą galima bus panaudoti atstatant danties vainiko defektą. Taip pat
svarbu žinoti
, kad kuo skubiau tokiu atveju Jums bus suteikta skubi pagalba, tuo geresnė bus gydomo danties prognozė. Tokios traumos gydymas gali būti atliekamas vieno arba dviejų seansų metu. Svarbiausia, kad lūžio linija būtų apsaugota nuo tiesioginio kontakto su seilėmis. Taip pat tokio tipo trauma gali būti kartu su pulpos (“nervo”) kameros atvėrimu. Suaugusiam žmogui, kai dantų šaknys yra susiformavusios, bus atliekamas šaknų kanalų gydymas. Vaikų amžiuje, kai šaknys nesusiformavusios ir norima gydymo eigoje užtikrinti tolesnį natūralų šaknų augimą ir formavimąsi, gali būti atliekamos skirtingos apimties gydomosios procedūros, siekiant išsaugoti nors dalies pulpos gyvybingumą.
Įvykus apie dantį esančių audinių traumai, kurios pasekoje dantis nepasislenka iš savo vietos dantų lanke, jokio gydymo atlikti nerekomenduojama, bet rekomenduojama minkšta dieta maždaug septynioms dienoms ir tokio danties periodiškas sekimas gydytojo odontologo kabinete, atliekant kontrolines rentgenogramas.

Tuomet, kai dantis pakeičia savo padėtį dantų lanke
, būtina kuo skubiau kreiptis į gydytoją odontologą, kuris atsižvelgęs į traumos pobūdį, atliks gydomuosius veiksmus ir dažnu atveju gali uždėti įtvarą. Tokių traumų gydymo metu yra labai svarbu kuo skubiau atstatyti dantį į pradinę danties padėtį.
Jeigu nutinka taip, kad dantis yra pilnai išmušamas iš alveolės, būtina, suradus dantį jo nevalyti, nebent labai trumpai nuplauti po tekančio vandens srove laikant už danties vainiko ir patalpinti į pieno butelį bei kuo skubiau vykti į gydymo įstaigą. Kuo skubiau dantis yra atstatomas į vietą dantų lanke ir įtveriamas, tuo geresnė prognozė laukia tokio danties.