Kaip kovoti su dantų skausmu?

Dantų skausmas
Dantų skausmas neatsiranda be jokios priežasties. Dažniausiai jį lemia dantų kariesas, dantenų ligos, dantų šaknų jautrumas ar danties lūžimas. Laukti ir tikėtis, kad danties skausmas praeis savaime, pernelyg naivu. Priežastį galėsite sužinoti apsilankę pas odontologą, kuris nustatys dantų skausmo priežastį ir skirs reikalingą gydymą. Vis dėlto, kartais dantų skausmas užklumpa visiškai netikėtai – naktį, savaitgalį ar kelionės metu. Kai kurios moterys dantų sukeliamus skausmus netgi prilygina gimdymo skausmams, tad natūralu, kad norisi skausmą kuo efektyviau pašalinti. Dažnais atvejais imamasi skausmą malšinančių vaistų, tačiau turbūt kiekvienam žinoma, kad juos reikėtų vartoti itin saikingai.
Viena geriausių dantų skausmą malšinančių priemonių – gvazdikėliai, kurie pasižymi priešuždegiminiu ir antibakteriniu poveikiu. Jei pajutote danties skausmą, pamirkykite vatos tamponėlį gvazdikėlių aliejuje, ir uždėkite ant danties. Jei neturite gvazdikėlių aliejaus, galite sumalti keletą gvazdikėlių, sumaišyti su augaliniu aliejumi, ir gauta masę užtepti ant danties. Taip pat nuo dantų skausmo gali padėti česnakas, kuris yra laikomas natūraliu antibiotiku. Sutraiškykite 3-4 česnako skilteles, sumaišykite su druska, ir uždėkite ant skaudančio danties. Vietoj šviežio česnako taip pat gali būti naudojami ir jo milteliai. Jei šių priemonių namuose neturite, gali pagelbėti svogūnas, kuris pasižymi antiseptinėmis ir antibakterinėmis savybėmis. Jei dantų skausmas nėra stiprus, sukramtykite  žalio svogūno. Jei kramtant skausmas didėja, tiesiog ant skaudančio danties uždėkite svogūno griežinėlį arba išspauskite jo sulčių, pamirkykite jose vatos tamponėlį, ir uždėkite ant danties. Efektyviu skausmą malšinančiu „vaistu“ yra laikomas ir druskos tirpalas (į stiklinę drungno vandens įmaišykite šaukštelį druskos), kuriuo rekomenduojama skalauti burną. Šis tirpalas padeda sumažinti tinimą ir šiek tiek palengvina kančias.
Žinoma, visi šie metodai dantų skausmo problemos neišsprendžia, tačiau padeda lengviau ištverti laikotarpį, kol apsilankysite pas odontologą. Vykstant į kelionę visada rekomenduojama pasiimti priemonių, kurios padeda kovoti su dantų skausmu, arba (dar geriau) prieš išvykdami apsilankykite pas odontologą. Jei odontologijos klinikoje bus lankomasi pakankamai dažnai ir burnos higiena rūpinsitės tinkamai, tikėtina, kad dantų skausmo bus galima išvengti.
www.digitalstar.lt