Estetinis dantų plombavimas

Paslaugas teikia šie gydytojai:
Dantų estetika neatsiejamai susijusi su dantenų krašto linija, šypsenos aukščiu, lūpų ir dantų santykiu bei tam tikrais veido parametrais. Todėl estetinį plombavimą gali tekti derinti su kitais gydymo metodais – protezavimu, ortodontiniu gydymu, dantenų plastine chirurgija ir kt. Norint pasiūlyti estetinį plombavimą, kaip vieną iš odontologinio gydymo metodų, tenka atlikti dantų ir šypsenos estetinę analizę, ištyrimą, planavimą. Visų dantų vainikų atstatymas, nežiūrint kokios medžiagos bus naudojamos, turi atitikti estetinius, funkcinius reikalavimus.
Dažniausiai, naudojant naujausias medžiagas ir metodus, estetinio plombavimo metu atstatomi dantų defektai susidarę dėl karieso, traumų, dantų nusidėvėjimo, rečiau gali būti koreguojama priekinių dantų spalva ar forma. Deja, jei defektai yra didesnės apimties arba reikalinga didelė dantų formos ar padėties korekcija, estetiniai dantų defektai gali būti atstatomi protezuojant bemetalės keramikos konstrukcijomis: įklotais, užklotais, vainikėliais ir laminatėmis.
Atliekant estetinį plombavimą, danties audinių netekimas atkuriamas sluoksnis po sluoksnio, parenkant tinkamą spalvą, medžiagos skaidrumą ir kt. Tai yra tam tikra odontologijos meno dalis.
Neteisinga manyti
, kad atliktas estetinis plombavimas Jums užtikrins ilgalaikį efektą, jeigu nebus atliekama derama tokių dantų priežiūra ir laikomasi gydytojo odontologo rekomendacijų, tokių, kaip:
• plombavimo dieną vengti dažančių maisto produktų, lūpų dažų naudojimo;
• keičiant plombavimo metu dantų formą, kokybiškai atstatant dantų kontaktus tarpdančiuose, pirmąsias dienas po procedūros gali būti sunku aiškiai tarti kai kuriuos garsus. Tačiau ilgainiui tai išnyksta;
• būtina kontrolinė plombuotų dantų apžiūra praėjus vidutiniškai dviems savaitėms po gydymo;
• estetiškai plombuotus dantis valyti dantų pasta be abrazyvinių dalelių, todėl netinka dantų pastos pasižyminčios balinančiomis savybėmis, vengti naudoti dantų pastas su chlorheksidinu ar žolelėmis;
• dantų valymui naudoti vidutinio arba minkšto kietumo šepetėlius;
• tarpdančių valymui naudoti vaškuotą tarpdančių siūlą ar tarpdančių šepetėlį;
• turint pagamintą naktinę kapą, būtina ją naudoti;
• vengti kietų maisto produktų kandimo;
• būtina profesionali burnos higiena 2 kartus metuose, nes jos metu atliekamas ir užpildų poliravimas, kas užtikrina ilgalaikę jų prognozę.