Dantų balinimas

Paslaugas teikia šie gydytojai:
Dantų balinimas yra procedūra, kurios dažnai pageidauja pacientai. Taip pat
labai svarbu prisiminti
, kad amžiui bėgant dantų spalva kinta ir ją išlaikyti be pagalbinių priemonių naudojimo yra tiesiog sunkiai įmanoma. Spalvos pokyčiai dažniausiai yra siejami su visa eile veiksnių tokių, kaip:
 kavos, arbatos, raudonojo vyno vartojimas
 rūkymas
 medikamentų (ypač tetraciklino grupės vaikystėje) vartojimas
 fluoro pertekliaus geriamajame vandenyje(dantų fluorozė)
 dantų traumos
 negydyto karieso komplikacijos (negyvi dantys)
 amžiniai pokyčiai (plonėja emalis, dėl danties laidumo praleidžia pigmentus).
Todėl balinimo procedūrą galima atlikti tik tuomet, kai profesionalas įvertins dantų spalvos pokyčius ir priežastis, nes ne visais atvejais dantų balinimą galima atlikti. Jo negalima atlikti, kai:

 matomi karieso pažeisti dantys, „senos“, laidžios ar iškritusios plombos;
 matomas dantenų uždegimas, periodontitas;
 galima alergija balinimo medžiagos sudėtinėms dalims;
 nėštumas, kūdikio matinimas;
 pacientų amžius iki 18m.;
 dažnas, gausus rūkymas;
 ženklus dantų jautrumas;
 labai skaidrūs dantys;
 paciento troškimai neatitinka balinimo galimybių.
Dantų balinimo atlikimas yra galimas tik po profesionalios burnos higienos, pašalinus apnašas, pigmentines dėmes bei, esant dantenų uždegimui, stabilizavus jų būklę. Pati dantų balinimo procedūra siejama su cheminių medžiagų oksidaciniu poveikiu į organinį pigmentą dantyje. Balinimui yra naudojamas karbamido peroksidas arba vandenilio peroksidas (H2O2), kuris skyla į vandenį (H2O) ir aktyvųjį deguonį (O). Deguonis skaido pigmentus iki trumpesnių grandinių junginių, tuomet kitaip laužiama šviesa, o mes matome optiškai šviesesnį dantį.
Plombos ir dantų vainikėliai nebąla, todėl balinimą reikėtų atlikti prieš dantų plombavimą ir protezavimą. Svarbu po balinimo atidėti dantų plombavimą 1-2 savaitėms, kadangi tuomet būna sumažėjęs surišimo stiprumas.
Dantų balinimo procedūrą galima atlikti namie, gydytojo odontologo pagamintų ir pritaikytų kapų pagalba, gydytojo odontologo kabinete naudojant chemines medžiagas ar tam tikslui skirtus lazerius.
Balinimas kapomis

Pirmojo vizito metu odontologas nuima atspaudus, pagal kuriuos dantų technikas pagamina individualias kapas. Antro vizito metu pacientui atiduodamos pritaikytos kapos bei balinamieji geliai ir paaiškinama kaip naudotis. Balinimo gelis įšvirkščiamas į kapas, jos uždedamos ant dantų ir dažniausiai paliekamos nakčiai. Jei išsispaudė medžiagos perteklius, jį būtina nuvalyti, o burną išskalauti prieš einant miegoti! Balinimo trukmė priklauso nuo gelio koncentracijos: 10% karbamido peroksidu balinama dažniausiai apie 10 val. kasdien, 15% - 6-8 val., 20% - 2-4 val. Taip balinama 10- 14 naktų. Kartoti galima ne dažniau nei kas 6 mėnesius. Šio balinimo metodo privalumas, jog naudojant mažesnės koncentracijos balinimo gelius, po balinimo jaučiama mažiau pašalinių poveikių, kaip dantų jautrumas.
Negyvų dantų balinimas

Taip balinami pavieniai patamsėję dantys. Dantys turi būti kokybiškai gydyti endodontiškai. Balinimo medžiaga dedama į danties vidų ir keičiama kas 4-7 dienas, kol pasiekiama optimalių rezultatų.